Style Switcher

Layout options
 • Boxed Layout
 • Full Width Layout
Primary Color

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
portal cam aktualnosci pl - Szkolenia z mediacji w styczniu 2017 r. - Centrum arbitrażu i mediacji
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
 • slider
  slider

 

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 19 października 2017 r. Przykładem lat ubiegłych w tygodniu od 16 do 20 października 2017 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało opracowanie statystyczne dotyczące postępowań mediacyjnych w latach 2006-2016 oraz w I półroczu 2017.

28362b1[1].png

Wejście w życie zmian w procedurze cywilnej od 2016 r. zwiększyło liczbę ugód  sądowych. Jednak pełnomocnicy niesłusznie uważają, że wezwanie do zapłaty jest próbą polubownego załatwienia sporu.

W dniach 26-28 stycznia 2017 r. w Krakowie odbędzie się Światowe Forum Centrów Mediacji.

logo_en.png

Centrum Mediacji Lewiatan organizuje w styczniu 2017 r. szkolenia z konstruowania skutecznej ugody zawartej na skutek negocjacji oraz mediacji - aspekty materialne i procesowe. Zapraszamy!

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

Informujemy, iż 23 stycznia  2017 . o godz. 11.00 Centrum Mediacji Lewiatan organizuje wspólnie z Sądem Okręgowym w Warszawie Salon Mediacji Gospodarczej. Salon odbędzie się w budynku sądu gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie. Szczegóły na stronie Konfederacji Lewiatan już niedługo.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Centrum Mediacji Lewiatan ma zaszczyt zaprosić na Szkolenie Certyfikujące na Mediatora w Sprawach Cywilnych, które rozpocznie się 19 grudnia br.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

 

Studenckie Koło Naukowe Arbitrażu i Mediacji DIALOG, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na II Ogólnopolską Konferencję „Mediacja i arbitraż – aktualne wyzwania i problemy”, która odbędzie się 9 grudnia 2016 roku w budynku Collegium Iuridicum Novum przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

SKN_Dialog.jpg 

uam.jpg

Statystyki pokazują, że najbardziej narażonymi na spory sądowe branżami są branża nieruchomości i budowlana, ale nie tylko. Mimo wejścia w życie w styczniu 2016 Ustawy o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów, intensywnej promocji mediacji przez Ministerstwo Rozwoju, działań edukacyjnych prowadzonych przez renomowane ośrodki mediacyjne, ilość zawartych ugód, zwłaszcza tych z sektorem publicznym, nadal nie jest imponująca. Sektor prywatny chce mediować, sektor publiczny również. Co zatem stoi na przeszkodzie i jakie działania zostały podjęte, żeby umożliwić stronom pozasądowe rozwiązanie konfliktów?

2.jpg

Informujemy, iż 7 września br. o godz. 11.00 Centrum Mediacji Lewiatan organizuje wspólnie z Sądem Okręgowym w Warszawie Salon Mediacji Gospodarczej. Salon odbędzie się w budynku sądu gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj:

http://konfederacjalewiatan.pl/kalendarium/2016/9/1/ii_salon_mediacji_gospodarczej_

Centrum Mediacji Lewiatan.png

mazowieckie.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Projekt „Centra Arbitrażu i Mediacji - projekt pilotażowy” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.