Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Aktualności - Centrum arbitrażu i mediacji
Logo

 

Wejście w życie zmian w procedurze cywilnej od 2016 r. zwiększyło liczbę ugód  sądowych. Jednak pełnomocnicy niesłusznie uważają, że wezwanie do zapłaty jest próbą polubownego załatwienia sporu.

Centrum Mediacji Lewiatan organizuje w styczniu 2017 r. szkolenia z konstruowania skutecznej ugody zawartej na skutek negocjacji oraz mediacji - aspekty materialne i procesowe. Zapraszamy!

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Informujemy, iż 23 stycznia 2017 r. o godz. 11.00 Centrum Mediacji Lewiatan organizuje wspólnie z Sądem Okręgowym w Warszawie Salon Mediacji Gospodarczej. Salon odbędzie się w budynku sądu gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie. Szczegóły na stronie Konfederacji Lewiatan już niedługo.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Centrum Mediacji Lewiatan ma zaszczyt zaprosić na Szkolenie Certyfikujące na Mediatora w Sprawach Cywilnych, które rozpocznie się 19 grudnia br.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Informujemy, iż 7 września br. o godz. 11.00 Centrum Mediacji Lewiatan organizuje wspólnie z Sądem Okręgowym w Warszawie Salon Mediacji Gospodarczej. Salon odbędzie się w budynku sądu gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie. Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj:

http://konfederacjalewiatan.pl/kalendarium/2016/9/1/ii_salon_mediacji_gospodarczej_

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Mazowieckie CAM (Centrum Mediacji Lewiatan) zaprasza na szkolenia w II połowie 2016 roku.

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze inauguracyjne spotkanie Salonu Mediacji Gospodarczej 11 maja br.  w godz. 11.00-13.00 do Sądu Okręgowego w Warszawie (Czerniakowska 100, Sala 475).

Centrum Mediacji Lewiatan.png

Od początku roku obowiązuje ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów (Dz.U. z 2015 r. poz. 1595). Wprowadza ona wiele nowych rozwiązań zarówno do procedury cywilnej, jak i do innych przepisów. W artykule w Gazecie Prawnej z dnia 18 kwietnia br. Małgorzata Miszkin-Wojciechowska z Centrum Mediacji Lewiatan oraz Joanna Sauter-Kunach, dyrektor z Ministerstwa Rozwoju objaśniają obowiązki jakie ciążą na powodzie przed złożeniem pozwu do sądu.

2.png

 

Umowa handlowa, to podstawowy dokument w biznesie, który zabezpiecza interesy stron, a w razie konfliktu kieruje sprawę do odpowiedniego sądu. Jednak dzięki zawarciu w umowie klauzuli o polubownym rozwiązywaniu sporów, w celu znalezienia satysfakcjonującego dla stron wyjścia, zamiast do sądu można udać się do mediatora.

 

 

Centrum Mediacji Lewiatan.png

 

Prezes Centrum Mediacji Lewiatan mec. Roman Rewald zasiada w Jury Konkursu.

Ogólnopolski Konkurs Mistrzowie Mediacji jest przedsięwzięciem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, organizowanym przy wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości, Centrum Mediacji Lewiatan, Krajowej Izby Radców Prawnych, Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Centrum Mediacji Partners Polska.

mediacjekon.jpg

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Projekt „Centra Arbitrażu i Mediacji - projekt pilotażowy” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.